Son bir kaç yıl var geride kalan..geride bıraktıran

Kışın ortasında, yılın sonunda bir şeyler değişiyor…Gece yavaş yavaş çöküyor; karanlık, alacakaranlıktan geçiyor, geçiyor ya 21 aralık’ı devirdiğimizden beri daha hızlı geçiyor. Hey hat şükür… Nedense ben 21 aralık geçince pek bir mutlu olurum. Gören Yaz geldi sanar söylediklerimden.. Daha ilk ayı bile bitmemişken nedir bu mutluluk Bilmiyorum. Neyse efendim gelelim bizim kışımıza… evet kış geçiyor kışla birlikte yılın sonu da geldi.. 2009’a az biraz zaman.
Ne tuhaf! Son bir kaç yıldır geçirdiğim yeni yılları düşünüyorum da…. 2005 ki hayatımın dönüm noktasıydı, korkularımla yüzleşmeyi öğrenidğim yıl, büyük kararların büyük hataların yapıldığı yıl…. ve o yıla veda ettiğim yeni yıl….2005’i 2006’ya bağlayan geceden geriye yanımda sadece biri kaldı…O da zaten benim için dünyalara bedel… kardeşim….Bahar…..Gerisi hikaye….
Sonra 2006 büyük derslerin alındığı yıl…. düşmeyi öğrenip ayağa alkmayı öğrendiğim yıl… biraz da yeniden doğduğum yıl…. Yeni yıla bağlayan gece; Hoşgeldin 2007….Gerçekten dost diyebileceğim insanları tanıdığım gece… eda, özge, sıla ve tabi bir kaç ay öncesinde hayatıma giren güzel kızım…hemen demeyin aa senin kızın mı var… sağolsun nillüş anne doğurmuş benim için; hayatımda izi benzersiz… bir keresinde şöyle demiştim…. çocukluğumu yaşıyorum sende… ölürüm… Niko’m…
Ya 2008 Yeni yıl……2007 kendimi aradığım yıl… ne istediğim paniğine kapılıp başta zaman olmak üzere pek çok şeyi kaybettiğim yıl, yine ufak tefek yalnış seçimler yaptığım ama sorumluluk almayı öğrendiğim yıl.. Sabırsızlığın ne büyük bir hata olduğunu öğrendiğim yıl.. ve yılbaşı…Eh insan öyle bir duvar örüyor ki böyle üç yılın sonunda kendi etrafına, pek çok dostunu bile yanına yaklaştırmıyor.. olanları da uzaklaştırıyor.. işte öyle bir yıl…. kimbilir hangi detaylarda kaybolduk, kimlerin izlerinden yol bulduk, kaç defa silindik, kim bilir neden yorulduk?…..
Bu yıl daha farklı zeynep… en azından şimdilik.. hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini öğrendi… hemen yenilmemesini artık güçlü olmasını bazı şeylerin üstesinden nasıl gelinmesi gerektiğini öğrendi… kendini dinlemesi gerektiğini anladı.. Sahip olduğu dostlukların değerini gördü ve onlara sarıldı… ve bu yıl.. hayatının en güzel doğumgününü geçirdi Kasım ayında…. onlarla.. şimdi en güzel yeni yılı onu bekliyor… Belli değil… nerede olduğu mühim değil saat 12de onlarla olmak herşeye değer…
sizi çok seviyorum…..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir